![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022623
*
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:19:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 18:13:16
1
100 kr
10/9 19:32:41
2
200 kr
10/9 20:13:22
1
200 kr
10/9 20:13:22
2
200 kr (Budbetjänt)
10/9 20:14:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Louis Noirot
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 18:13:16 | 1 | 100 kr |
10/9 19:32:41 | 2 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 1 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/9 20:14:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.Läs mer om Louis Noirot
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25